• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
ARISAEMA FLAVUM


Rostliny rodu ARISAEMA patří v České republice mezi raritní, ale postupně se stávají rozšířenější, zejména díky svému vzhledu je stále více vyhledávaná běžnými pěstiteli. Rostliny se vyznačují zajímavými květy, listy, semennými palicemi, které mají tvar podélného hroznu s bobulemi, které se v době zrání přebarvují od zelené přes sytě oranžovou do červené.Také hlízy jsou zvláštní. Prostě takové raritky.

ARISAEMA FLAVUM se ve volné přírodě vyskytuje od východní Afriky přes Arabský poloostrov přes Afghánistán až na jih centrální Číny. Rostlina patří mezi menší, má od 20 do 30 cm. Má hezké a netradiční květy žluté barvy, které kvetou po dobu 2 týdnů. Rozdělené listy jsou pěkné svěží zelené barvy.

Na podzim listy uvadnou a živiny se zatáhnou do hlízy, která se každým rokem zvětšuje.

V případě venkovního pěstování stanoviště by mělo být spíše v polostínu, chráněné před větrem s ohledem na velké listy, které by mohl vítr polámat. Půda bohatá na živiny, vlhká (nikoliv přemokřená), propustná, neutrální.

Jedná se o celkem odolný druh, při zateplení, a pokud hlízy jsou 10-15 cm pod povrchem vydrží teploty do mínus 15 stupňů Celsia. Běžně se ale hlízy zazimují v bezmrazé místnosti v teplotách kolem 3-5 stupňů Celsia.

Balení 10 semen