• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Cynara scolymus

*Artyčok zeleninový patří mezi stále oblíbenější a vyhledávané potraviny. Artyčoky byly v minulosti hojně pěstované jako lahůdková zelenina oblíbena mezi gurmány. Taktéž jsou pěstované jako okrasná a vysoce dekorativní rostlina, která se používá jako zahradní solitér – dorůstá výšky až 150 cm.S efektními velkými květy a vykrajovanými listy. Lze použít i jako okrasnou lemovací rostlinu. Artyčok zeleninový není jen zelenina s lahodnou chutí, ale i dieteticko - léčivá bylina.Nezanedbatelné jsou i léčivé schopnosti artyčoku Používají se také k léčbě ekzémů.Je součástí čajů používaných při nemocech žlučníku.Podporuje detoxikační jaterní funkce, snižuje nežádoucí účinky antibiotik a sulfonamidů. Může účinkovat i mírně močopudně a snižovat hladinu cukru v krvi. Je součástí řady čajů podporujících funkci žlučníku.

*Pro pěstování je třeba zvolit správné stanoviště, protože artyčok má rád výživnou, dobře vyhnojenou a propustnou hlinito-písčitou zeminu a slunečné stanoviště. V létě je vhodná častá zálivka, zvláště pokud chceme části rostliny použít k přípravě jídla - rostlina nedřevnatí a má lepší chuť.Na zimu zemina má být sušší, aby nedocházelo k přemokření kořenů. Rostlina je mrazuvzdorná do -23°C.

*Setba do skleníku od poloviny března, výsadba předpěstovaných rostlin od poloviny května, setba přímo do půdy od konce dubna až do poloviny července

Rozestupy: 80 cm x 100 cm
Sběr: srpen až září, dle výsevu

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1 gram cca 15 semen