• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Beta vulgaris

Řepa salátová žlutá Burpees Golden je absolutní novinkou na našem trhu. Top hit zeleninové sezóny! Pochází ze středomoří a v západní Evropě se již pěstuje dlouhá léta. Patří mezi středně rané odrůdy s kulatou krásně kontrastní žluto oranžovou dužinou vevnitř. Nepatří mezi obry, velikostně ji řadíme mezi velké ředkvičky či ředkve.Řepa žlutá se hodí jak do salátů tak i k tepelnému zpracování  a je sladší než ředkev červená. Osvědčila se také kombinace s carpaciem. Výhodou také je, že nezpůsobuje na oděvech v podstatě neodstranitelné skvrny. Tato poloraná odrůda určená pro přímou spotřebu, konzervaci a střednědobé skladování.

Řepa obsahuje hodně vitamínů a minerálů, třeba železo nebo draslík. Vydatně podporuje růst a regeneraci tkání, doporučuje se konzumovat při těhotenství, blahodárně působí na  kardiovaskulární systém a celkovou imunitu organismu. Nezanedbatelné jsou také její detoxikační účinky.

Pěstování:

Tato řepa patří mezi rychle rostoucí odrůdy a při dobrém zavlažování a dostatku živin Vám určitě způsobí velkou radost při sběru a následné konzumaci. Také listy lze použit jako salátové nebo vařené stejným způsobem jako špenát. Nejvhodnější je kyprá, úrodná písčitá půda, která by měla být neutrální nebo mírně zásaditá ("pH" 6,5 až 7,5), i když je tolerantní pro většinu běžných zemin. Nemá příliš ráda čerstvě vyhnojenou půdu, pro hnojení nepoužívejte chlévskou mrvu. Vegetační období je kolem 80 dnů.

Setba: před výsevem namočíme semena na pár hodin do vlažné vody, semena sadíme přímo do půdy od jara (kdy už nehrozí přízemní mrazíky) do poloviny léta, doporučujeme vysadit každých 14 dnů jeden řádek, tak si zajistíme postupné dorůstání a možnost konzumace po celé léto. Lze pěstovat také ve skleníku, setba od února, přesazujeme pak rostliny minimálně 5 cm velké.

Rozestupy: sejeme do řádků (semínka 6-8 cm od sebe) vzdálených 25-30 cm od sebe. Sadíme na hloubku 1-1,5 cm. Půda by měla být dostatečně vlhká.

Sběr: konec od července do října


Balení/80 semen/