• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
EUCALYPTUS MELLIODORA

*Jako všechny eukalypty pochází z Austrálie a Tasmánie a vyznačuje se košatou stavbou. Tento druh řadíme mezi stromy, které ve své domovině dorůstají výšky 20 metrů. Patří mezi rychle rostoucí, proto je třeba stromek zastřihávat resp. zaštipovat. Není s tím problém a lze jej dobře tvarovat. Patří mezi odrůdy oblíbené medvídky Koala, které konzumují pouze listy různých druhů eukalyptů.

*Jako všechny rostliny z řady eukalyptů má blahodárné účinky na dýchací ústrojí, protože vylučuje řadu léčivých aromatických látek. Proto je vhodný jako dekorace do prostor, které využívají osoby trpící alergiemi či astmatem.Kvete velice intenzívně a v době květenství je pokrytý přikrývkou bílých květů. Dekorativní jsou také listy i kmen, který se vlivem světla postupně vybarvuje do červena. V našich podmínkách dorůstá do výšky 2 metrů, lze formovat a vytvářet bonsai.

*Druh je zvláštní tím, že má dva druhy listů, kdy mladé rostlině vyrůstají kulaté stříbrozelené listy a na dospělé a vzrostlé rostlině vyrůstají podlouhlé zelené listy. Pokojová teplota ve velmi vhodná, preferuje chladnější místo v pokoji s dostatkem světla bez přímého slunce.Zálivku potřebuje pravidelnou, mladé rostliny raději rosíme rozprašovačem, v zimním období zálivku omezíme a přeneseme do chladnější místnosti s teplotou 4 - 6°C, snese ale i 15°C.V létě je možno vystavit rostlinu na terasu či balkon. Škůdci eukalyptus napadají jen velmi zřídka, v našich podmínkách v podstatě vůbec. V našich podmínkách pěstujeme jako domácí rotlinu.

Balení obsahuje/20 semen/