• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Phaseolus vulgaris L.

Představujeme zajímavou francouzskou odrůdu tyčových fazolí GOLDMARIE, kterou se sice řadí mezi chřestové odrůdy, ale lze konzumovat i zralé fazole samotné.

Jedná se o ranou odrůdu, rostliny dosahují výšky 2,5 3 metry, proto vyžadují podporu. Velmi zajímavě barevně jsou lusky, které jsou žluté, zploštěné a dlouhé. Dorůstají délky 20-25 cm, šířka lusku je 1,5 – 2 cm.   Semena k sadbě mají 1,5 – 2 cm a mají typický oválný tvar. Fazolky jsou bílé barvy.

Ke konzumaci se používají jak celé lusky „na zeleno“ nebo jako klasické, tepelně zpracované fazole.  Oblíbené jsou zejména pro svou vynikající chuť a efektní tvar, proto se používají v restauracích jako příloha či dekorace. Bezvláknité se dobře se hodí ke zmrazování či nakládání.

Setba:  přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce července, sadíme na hloubku cca 3 cm.  Vesměs sadíme 2 -3 semena do jednoho lůžka, nebo v řadě s rozestupy 15 cm.   Místo by mělo být slunečné až polostín. Rostlina má ráda teplé stanoviště, půdu obsahující kompost a potřebuje dostatek vláhy.

Rozestupy:  výsadba do sponu 50 cm x  50 cm

Sběr: začátek července až konec října, dle doby výsevu a účelu, ke kterému je použijeme

Balení 10 gramů /30-35 semen/