• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:je prázdný
cena:0.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Solanum melongena

Odrůda lilku vejcoplodého GOLDEN EGGS patří mezi zajímavé odrůdy. Plody jsou ve tvaru a velikosti většího vejce, barva bílá přechází zraním do žlutě zlatové. Květy jsou světle fialové. Rostlina roste do výšky 40-60 cm. Odrůda je velmi chutná. Lilek potřebuje k růstu teplejší podnebí, jedná se o zeleninu s jedinečnou chutí, bohatou na sodík, vitamín A, flavonoidy s významným antioxidačním účinkem a velmi dobře snižuje cholesterol.

Na další zpracování se sbírají nezralé plody, kdy jsou ještě tuhé a kdy je možné tyto plody velmi dobře zpracovávat na čalamády a saláty, výborný na grilování nebo na dušení s masem. Bílá nebo lehce nazelenalá dužina má jemnou chuť. Zrale plody sbíráme k přímé konzumaci nebo jako příloha k masitým pokrmům nebo na gril. Vynikající jsou lilky plněné směsí rajčat, cibule a masa.

Lilek se objevil v Evropě okolo 13. století a od té doby se stal významnou součástí nejdříve středozemní stravy, pak se rozšířil v podstatě na celou Evropu.

Vyséváme doma od poloviny února, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechna lilky vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny února až do konce května, nicméně do teplých skleníků lze vysazovat až do října. Venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května.

Rozestupy: 60 cm x 50 cm

Pokud vysazujeme do květináčů, tak do květináče jen jednu rostlinu.

Sběr: první sběr konec května až červen, pak dle doby vysevu

Balení 0,1 gram cca 20-25 semen