• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:je prázdný
cena:0.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Lupinus polyphyllus Russell

Semena velmi populární květiny – LUPINY MNOHOLISTÉ (lidově zvaná vlčí bob) Vám nabízíme v barevném mixu. Jeho původ je v Severní Americe a je to mnoholetá trvalka.

Lupina dosahuje výšky 60 – 100 cm a oživí naši zahradu mnohobarevnými, překrásnými květy (nejčastěji se vyskytují odstíny červené, růžové, fialové, oranžové, žluté, bílé i strakaté více barevné). Tuto rostlinu ve svém základu není třeba zvláště představovat, protože lupina patří mezi velmi oblíbené zahradní stálice již po dlouhá léta.

Používá se k vytváření zahradních dekoraci v kombinaci s jinými květy, obrubníková květina, velký trs efektně vypadá i jako zahradní solitér nebo jako řezaná květina pro květinové vazby či do vázy. Velmi dobře vypadá v kombinaci s nižšími květinami. Je běžně používán v zahradách pro atraktivní barevné květy, je lákavý i pro včely. Dodává do půdy dusík.

Pěstování:

Setba:

Lupina má nejraději lehké půdy s dostatkem živin a vápníku, ale spokojí se i s jinou skladbou půdy. Semena lze vysazovat celoročně, do květináče od března, přesazujeme koncem května. Přímo do půdy se vysazují koncem května. Sadíme na hloubku 0,5 cm. Teplota pro klíčení je mezi 15 až 20 °C. Nutný je dostatek vlahy, nikoliv přemokření. Pozor, přes svou krásu lupina patří mezi jedovaté rostliny.

Květenství: vesměs až druhým rokem, květen až srpen, často nasazuje květenství 2x, zvláště pokud odstřihneme uschlý květní stonek

Rozestupy: 20 cm x 40 cm

Výška rostliny: 60 - 100 cm


Balení 2 gramy cca 70 semen