• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Avena sativa

Mladý oves patří k rostlinám, které se dávají do souvislosti se sílou, plodností a bujarostí. Taktéž patří mezi tradiční velikonoční osivo k přípravě dekorací. Jelikož vypěstování vlastního koberečku z ovsa není nijak náročné, může se toho chopit každý, kdo chce mít na velikonočním stole svěží zeleň. Lze vytvořit krásné ozdoby s vajíčky, slepičkami, beránkem, prostě co Vás napadne.

A po Velikonocích můžete ozdobu dát ke konzumaci Vaším domácím mazlíčkům – pro králička, křečka apod. Bude to pro ně zdroj čerstvé zelené masy a přísun vitamínů, na které je mladý oves velmi bohatý. A pěstovat pro mazlíčky jej můžete nejen na Velikonoce, ale po celý rok, prostě kdykoliv, kdy jim budete chtít obohatit jídelníček o čersvou a bohatou na vitamíny zelenou hmotu.

Klíčení semen MLADÝ OVES

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Jako nádobu můžeme použít talíř, misku, formu, skořápky od vajec apod. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby, kterou vyložíme vatou na několik vrstev (nebo jemnou zeminou) a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Podklad musí být dostatečně vlhký, ale semena nesmí v něm plavat, protože by došlo k uhnití. Pokud chceme proces urychlit, dáme misku na světlé a teplé místo, Po 8 – 12 dnech by měl oves začít klíčit. Udržujeme vlhko, nádobu je možno dát pod folií. Pro velikonoční výzdobu bychom měli začít klíčit oves cca 20 až 30 dnů předem. Po vyklíčení klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C, maximálně 22 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci.

BALENÍ 10 GRAMŮ