• 6 ks
    za 178.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:6 ks
cena:178.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: AŽ 2 009 231 SHU !

Capsicum chinense
VÍTEJTE V CHILLI PEKLE

PÁLIVOST:  AŽ 2 009 231 SHU !!!

SVĚTOVÝ REKORD

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda TRINIDAD MORUGA SCORPION. JE TO OFICIÁLNĚ  NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮDA CHILLI PAPRIČEK a zároveň patří mezi nejmladší vypěstované odrůdy.  Z TRŮNU NEJPÁLIVĚJŠÍCH PAPRIČEK SESADILA ODRŮDU TRINIDAD SCORPION BUTCH TAYLOR dne 6. února 2012 při konání 2012 New Mexico Chile Conference pořádaného v Las Cruces, Nové Mexiko, kdy byly vyhlášeny oficiální SHU parametry této odrůdy. Řada prodejců prodává různé odrůdy chilli papriček jako nejpálivější, ale NEJPÁLIVĚJŠÍ JSOU ZATÍM DVĚ ODRŮDY, A TO TRINIDAD MORUGA SCORPION A CAROLINA REAPER (MÁME V NABÍDCE)!!!

V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou asi 4-5 cm dlouhé a 4 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a nepravidelný, charakteristický tvar, jakoby tenčí paprička s ocáskem škorpiona byla srostlá s širší. Barva plodů ve fázi růstu se postupně mění, zralé plody jsou sytě žluté. Rostou  často  několik kusů vedle sebe na samostatných stopkách  a pokud vytvoříte dobré podmínky můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny.

Plody mají výraznou a pronikavé aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje.  Plnou a vyjímečnou chuť a aroma oceníte na jazyku až po odeznění pálivosti.


TRINIDAD MORUGA SCORPION  má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Patří mezi největší z papriček a rostlina dorůstá do výšky kolem 140 cm, šířka keře dosahuje 90 cm,  zralé plody jsou žluté barvy. Listy se jí při rozvětvení zmenšují a jsou sametově hebké, světle zelené. Květy nasazuje po celé vegetační období. Silný kmen postupně dřevnatí, při dostatečné péči má dobře rozvinutý kořenový systém. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD MORUGA SCORPION  nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání mnohokrát. Tato super pikantní odrůda lze sušit a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování. Z této odrůdy se vyrábí vysoce pikantní omáčka Moruga Muchito.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 28 - 32 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 24 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 24 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 140 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!! Osobám se srdečními potížemi nedoporučujeme konzumaci celých plodů najednou!!! Nejdříve si sílu plodů otestujte konzumací kousíčku plodu!!!

BALENÍ 5 SEMEN