• 3 ks
    za 187.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:187.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Selaginella Lepidophylla (někdy „nepravá růže z Jericha“)

*Je málo známá rostlina Selaginella Lepidophylla (někdy „nepravá růže z Jericha“). Selaginella lepidophylla je zvláštní rostlina (vraneček) patřící mezi plavuňové a vyskytující se v pouštních oblastech západní Asie, zejména Sýrie, ale také v pouštích v Texasu, Mexika a Egypta, je schopná přežít desítky let bez kapky vody. V letech, kdy se jí vody nedostává má tvar šedého klubíčka, které může vítr snadno přemistovat na velké vzdálenosti.

 

*Ve chvíli, kdy se "pouštní běžec" dostane k vlhkosti (což se nyní může stát i u Vás doma), se zastaví díky rychlému rozevření klubíčka. To trvá mezi několika desítkami minut až 3 hodinami. Rozevřená rostlina zezelená a okamžitě zahájí fotosyntézu a růst. Odtud je její název „květina vzkříšení“.

*Vy máte tedy možnost si pořídit tu nejméně náročnou rostlinu, která ustojí i to nejhorší zacházení. Na Vašem stole může nyní být rostlina, kterou rehydratací přivedete k životu během jednoho delšího rozhovoru. Celý proces je samozřejmě možné stále znovu a znovu opakovat.. Rostlina nabere síly na další suché období, které může trvat i mnoho desítek let. Rostlina se množí odpadlými oddenky.