• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Mirabilis jalapa

*MIRABILIS JALAPA má řadu hovorových názvů, ale nejvýstižnější je NOČENKA. Vytváří rozvětvený keřík s hustými listy, 60 – 80 cm vysoký, může dorůst i do jednoho metru. Roste rychle a taktéž rychle kvete.Rostlina je v našich podmínkách jednoletá, vytváří ale podzemní hlízy, které lze zazimovat v chladnější místnosti. Rostliny jsou pak ale slabší, méně kvetou, proto doporučujeme uchovat semena, která jsou mimochodem poměrně velká, a na další rok opětovně vysejeme.

*Zvláštní je tím, že květy, kterých má velmi mnoho, se odevírají pozdě odpoledne, spíše k večeru a zůstávají otevřené celou noc a ráno se uzavřou. Proto název NOČENKA.Přes den se květy otevírají za nepříznivého počasí (mírný déšť), nebo když je hodně zataženo. Květy velmi hezky a intenzivně voní, proto pokud máme tyto keříky rozmístěné kolem zahrady, dokážou provonět velký prostor.Květy mají charakter zvonků, 3-4 cm veliké a mají velmi vysokou variabilitu, a je běžné, že na jednom stonku kvetou různobarevné květy. Dalším zajímavým znakem této rostliny je, že v noci slabě světélkují její květové tyčinky, takže v noci vytváří zajímavý efekt.


*Setba přímo do půdy nebo květináčů nejlépe od konce dubna do konce května, na jedno místo sadíme 2-3 semena. Optimální je slunečné stanoviště kyprá půda.

Rozestupy: 40 cm x 50 cm
Květenství: od června do října

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 2 gramy cca 20-23 semen