• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Capsicum annuum

PÁLIVOST:  1000 – 3000 SHU

CHILLI papričky odrůda JALAPEŇO JUMBO patří mezi mírně pálivé odrůdy jalapeňo. Jak naznačuje název tyto papričky se vyznačují velkými plody zelené barvy, které jsou paprikovitého tvaru, mají až 12 cm na délku a hrubou, dužnatou stěnu s lehce voskovým povlakem. Šířka plodu je až 4 cm. Zralé plody mají sytě tmavě zelenou barvu. Je taktéž poměrně odolná, lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru.

Plody rostou a jsou na silných stopkách a svěšují se. Odrůda vyniká bohatostí plodů. Tato odrůda je vhodná k přímé konzumaci, k přípravě salátů a jemně pálivých omáček, velmi dobré pro přípravu salsy a super ke grilování! Jako přísada vhodná k masu a asijské kuchyně.

JALAPEŇO JUMBO má střední, 90-110 dnů období dozrávání a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 80 cm, keřík je košatý, doporučujeme pěstovat s ohledem na množství a váhu plodů s podporou.

Pokud chcete jemnou pálivou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda JALAPEŇO JUMBO je vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře zavařuje či nakládá a tak máte jedinečnou možnost mít skvělou přísadu vhodnou do každého jídla, kde potřebujete jemnou pikantní chuť.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 20-30 dnů. Semena namočíme na 24 hodin ve vlažné vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu kolem 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 27 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 27 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 12 cm.

BALENÍ 10 SEMEN