• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 1500 – 3 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  1500 – 3 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda CHILE DE ARBOL. Tato vysoce populární odrůda pochází z Mexika a  je často používána do polévek, sals  a omáček nebo k přímé konzumaci. Vysoce chutná odrůda, která se hodí do většiny z širokého výběru mírně až středně pálivých mexických jídel např. Chilli Con Carne. Lze využít také do zavařenin.
Je to dobře rostoucí, mezi papričkami patří mezi  vysoké rostliny – dosahuje 120 cm

Patří mezi mírně pálivé odrůdy.  Lusky jsou podlouhlého tvaru, zakřivené,  mírně pálivé, jsou  15 cm dlouhé a do 4 cm široké. Při základní péči budete schopni získat chutné a výnosné papriky a jistě Vás tato odrůda povzbudí pro pěstování dalších druhů.

CHILE DE ARBOL patří dle statistik na přední místa v použití.  Lusky jsou asi 15  cm dlouhé a 4 cm široké. Má vegetační období  80-100  dnů a patří mezi teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, výjimečně až 140 cm.

Dozrává ze zelené přes oranžovou až do své zralé červené barvy. Přitom celé spektrum barev dozrávání lze vidět i na jedné samotné paprice, kdy dozrávání začíná na špičce plodu a končí u její silné stopky.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 15 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN