• 2 ks
    za 82.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 650 000 – 1 598 000 SHU !

Capsicum chinense
PÁLIVOST:  650 000 – 1 598 000 SHU !!!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda DORSET NAGA. Odrůda patří mezi nejpálivější a zároveň nejmladší vypěstované odrůdy, která vznikla z bangladéšské odrůdy Naga Morich, v Dorsetu v Anglii.

Lusky jsou asi 7 cm dlouhé a 2,5 cm široké. Plody mají tenkou stěnu a nepravidelný tvar.  Rostou často v trsech na samostatných stopkách  a pokud vytvoříte dobré podmínky ( skleník, dostatek tepla a světla, prostor) můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny, která může mít až stovky plodů se silným aroma (  mix pomaranče a ananasu) a výborné chuti.

DORSET NAGA má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm, výjimečně až 90 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak Dorset Naga splní Vaše očekávání. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť.

V roce 2006 byla odrůda  testována organizací Warwick HRI a byla změřena hodnota - 1.598.227 SHU, kdy tento výsledek s ní udělal nejpálivější papričku. Rekord byl již překročen, nicméně DORSET NAGA dnes patří do první desítky nejpálivějších papriček světa!

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Rostlina je křehká, takže pozor při manipulaci. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 80 cm a plody dosahují 7 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 semen