• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 1000 – 3 500 SHU

Capsicum annuum

PÁLIVOST:  1000 – 3 500 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda JOE E. PARKER. Odrůda byla vyšlechtěna na  New Mexico State University na počest pana Joe E. Parker Las Cruces z Nového Mexika, absolventa vysoké školy NMSU v oboru zemědělství a domácí ekonomiky.

Je to dobře rostoucí, středně vysoká kompaktní rostlina, která patří mezi mírně pálivé odrůdy. Jedná se z hlediska plodů o obří chilli. Plod je klasického paprikovitého tvaru, zavěšený na silné stopce k zemi a od stopky kónicky se zužující do špičky. Plod má silnější křupavou dužinu, stěny jsou hladké, je až 5cm široký a až 20 cm dlouhý.

Odrůda Joe E. Parker je vynikající na pečení, nakládání jídel, které patří do Mexické i jiné kuchyně. Zejména je oblíbená u lidí, kteří vyhledávají  jemnou pálivou chuť a odrůda je výborná pro přímou konzumaci.

Odrůda má vegetační období  100  dnů a patří mezi teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 70 cm, výjimečně až 80 cm, má velké

plody, lusky mají tlustou stěnu ovoce a dozrávají  od jasně zelené s mahagonovým odstínem do červena. Lze konzumovat jak zelené, tak i plně zralé.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena před výsevem doporučujeme namočit ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U většiny odrůd doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 80 cm a plody dosahují 20 cm.

BALENÍ 10 SEMEN