• 2 ks
    za 82.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 1500 - 3 000 SHU

PÁLIVOST:  1500 - 3 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda NUMEX BIG JIM. Patří mezi mírně pálivé papričky a je vyšlechtěna z mexické odrůdy. Je to paprička rekordmanka a je největší z pálivých papriček o čemž svědčí zápis v Guinessově knize rekordů. Plody jsou obří, dosahují až 30 cm délky a 10 cm šířky a váha je často nad 100 gramů. Nezralé jsou zelené, vyzrají do sytě červené. Po dosažení velikosti lusk se zpracovává v každém barevném stadiu, zelené pálí velmi málo, dozráváním se zvedá pálivost.  Tvar plodu je jako klasická paprika. Tato odrůda se dobře nakládá a je ideální pro přímou konzumaci, do zeleninových či jiných salátů nebo na klasické české jídlo – plněné papriky, které budou lehce pikantní. Taktéž jsou vhodné ke grilování, kdy se naplní šunkou a sýrem.

Keř je robustní, kompaktní a s ohledem na velikost plodu malý – dosahuje 90-120 cm výšky a do 60 cm šířky. Proto doporučujeme pěstovat s podporou.  Odrůda je středně odolná, takže lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru.

NUMEX BIG JIM   má střední, 80-90 dnů dlouhé období dozrávání a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 60 cm a pro jeho stabilitu je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Doporučujeme pěstovat s podporou. Zralé plody jsou tmavě červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 23 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 30 cm.

BALENÍ 10 SEMEN