• 6 ks
    za 178.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:6 ks
cena:178.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 1000 – 2 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  1000 – 2 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda POBLANO, která má svůj původ v Mexiku, oblast Pueblo a řadí se k jemně pálivým druhům.  Poblano najde široké uplatnění v kuchyni nejen díky nižší pálivosti.

A to jak plněné, pečené nebo jako součást rajčatových jídel, se kterými se skvěle doplňují. Je to také báječná salátová záležitost. Tam kde vám chybí jemně pikantní chuť a přitom chcete masitou sladkou papriku, Poblano je ideální volba. Sušené poblanos jsou známé jako Ancho chiles. Používá se také k přípravě typické mexické pochoutky Mole Poblano, což je směs papriček Ancho, Mulato a Pasilla, cibule, rajčat a hořké čokolády. Populární jsou také v sušené podobě.

Poblano patří mezi populární chilli papričky na celém světě. Lusky jsou asi 10 -12  cm dlouhé a 6 cm široké. Poblano má vegetační období  80-90  dnů a patří mezi teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 75 cm, výjimečně až 90 cm, má velké plody, nezralé plody jsou tmavě zelené s purpurovým nádechem, později mohou přecházet téměř do černé.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U odrůd poblano, doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 90 cm a plody dosahují 12 cm.

BALENÍ 10 SEMEN