• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
PÁLIVOST: 30 000 – 40 000 SHU

PÁLIVOST: 30 000 – 40 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda ROYAL BLACK. Jedná se o papričky, které patří mezi

známé a hodně využívané chilli papričky, kterých původ je v Kambodži. Patří svými plody i keříkem

mezi efektní a spíše méně pálivé papričky.

Lusky jsou kuželovité, asi 1 cm v průměru, délka kolem 4 cm.  Květy mají fialovou barvu, listy jsou purpurové což v kombinaci s barevností zralých i nezralých plodů dělá z této odrůdy spíše okrasnou a dekorativní rostlinu, takže je často pěstována jen pro okrasu, a to nejen v květináčích doma, ale i na balkonech.

Keř je hustý, košatý a kompaktní. Odrůda má střední zrací dobu plodů – kolem 80 dnů a patří mezi odolnější druhy papriček. Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm, keřík je hustý, má velké množství plodů, zralé plody jsou od černě fialové po tmavě červenou barvu. Papričky můžete použít čerstvé do salátů nebo jako příloha k sendviči či jako součást méně pikantních pomazánek. Jsou také vhodné pro naložení, třeba v oleji. Výborné do mírně pikantního guláše. Pokud chcete dobré lehce pikantní jídlo, tak neváhejte.


Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.


Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 20 dnů. Semena namočíme ve vodě na cca 24 hodin. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 28 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 25 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. Přesazujeme, když rostlina má 2- 4 pravé listy. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme – vhodné je hnojivo FOCUS CHILLI. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 50 cm a plody dosahují 4 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

Balení 10/semen/