• 2 ks
    za 82.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Capsicum chinense

PÁLIVOST:  800 000 - 1 001 304 SHU!!!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda BHUT JOLOKIA RED. JE TO JEDNA Z NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮD CHILLI PAPRIČEK A DLOUHOU DOBU BYLA DLE GUINESSOVY KNIHY REKORDŮ NEJPÁLIVĚJŠÍ. V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou až 9 cm dlouhé a 2,5 - 3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu  a  charakteristický papričkový podlouhlý tvar. Barva zralých plodů je červená. Plody rostou vesměs odděleně a jsou na silných stopkách, a pokud vytvoříte dobré podmínky můžete dosáhnout velmi výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výraznou a silné aroma. Chuť dozrálých plodů je ze začátku suchá a lehce aromatická s rychlým nástupem  ostré pálivosti. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě extremně pálivých omáček.

BHUT JOLOKIA RED má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 100 cm, šířka keře dosahuje 80 cm, keřík je košatý a pro jeho stability je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda BHUT JOLOKIA RED  je určitě vhodnou odrůdou. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 100 cm a plody dosahují 9 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

NEJPÁLIVĚJŠÍ CHILLI TRINIDAD MORUGA SCORPION YELLOW /5 SEMEN/

!!! Pozor, není to nějaká barevná varianta odrůdy Trinidad Scorpion, je to samostatná a SOUČASNĚ NEJPÁLIVĚJŠÍ odrůda papriček- CHILLI PAPPRIČKY TRINIDD MORUGA SCORPION !!!

limitována nabídka

POUZE U NÁS

VÍTEJTE V CHILLI PEKLE

PÁLIVOST:  AŽ 2 009 231 SHU !!!

SVĚTOVÝ REKORD

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda TRINIDAD MORUGA SCORPION. JE TO OFICIÁLNĚ  NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮDA CHILLI PAPRIČEK a zároveň patří mezi nejmladší vypěstované odrůdy.  Z TRŮNU NEJPÁLIVĚJŠÍCH PAPRIČEK SESADILA ODRŮDU TRINIDAD SCORPION BUTCH TAYLOR dne 6. února 2012 při konání 2012 New Mexico Chile Conference pořádaného v Las Cruces, Nové Mexiko, kdy byly vyhlášeny oficiální SHU parametry této odrůdy. Řada prodejců prodává různé odrůdy chilli papriček jako nejpálivější, ale NEJPÁLIVĚJŠÍ JSOU ZATÍM DVĚ ODRŮDY, A TO TRINIDAD MORUGA SCORPION A CAROLINA REAPER (MÁME V NABÍDCE)!!!

V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou asi 4-5 cm dlouhé a 4 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a nepravidelný, charakteristický tvar, jakoby tenčí paprička s ocáskem škorpiona byla srostlá s širší. Barva plodů ve fázi růstu se postupně mění, zralé plody jsou sytě žluté. Rostou  často  několik kusů vedle sebe na samostatných stopkách  a pokud vytvoříte dobré podmínky můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny.

Plody mají výraznou a pronikavé aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje.  Plnou a vyjímečnou chuť a aroma oceníte na jazyku až po odeznění pálivosti.


TRINIDAD MORUGA SCORPION  má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Patří mezi největší z papriček a rostlina dorůstá do výšky kolem 140 cm, šířka keře dosahuje 90 cm,  zralé plody jsou žluté barvy. Listy se jí při rozvětvení zmenšují a jsou sametově hebké, světle zelené. Květy nasazuje po celé vegetační období. Silný kmen postupně dřevnatí, při dostatečné péči má dobře rozvinutý kořenový systém. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD MORUGA SCORPION  nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání mnohokrát. Tato super pikantní odrůda lze sušit a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování. Z této odrůdy se vyrábí vysoce pikantní omáčka Moruga Muchito.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 28 - 32 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 24 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 24 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 140 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!! Osobám se srdečními potížemi nedoporučujeme konzumaci celých plodů najednou!!! Nejdříve si sílu plodů otestujte konzumací kousíčku plodu!!!

BALENÍ 5 SEMEN

PÁLIVÉ PAPRIČKY CHILLI ODRŮDA INFINITY/6 SEMEN/

PÁLIVOST:  1 060 000  -  1 176 182 SHU !!!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda INFINITY. Odrůda vznikla náhodným křížením v Anglii u Nicka Wooda, pěstitele, prodejce a propagátora chilli papriček. JE TO JEDNA Z NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮD CHILLI PAPRIČEK. V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou asi 5 cm dlouhé a 2,5 - 3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a  charakteristický tvar, občasně se plody podobají odrůdě T BUTCH ale není tak zřetelné spojení jakoby dvou různých papriček. Tvar je obtížně popsatelný, protože plody jsou  různě skroucené, občas plody připomínají odrůdu moruga, občas trinidad, některé jsou nespecifikovatelné úplně ale vesměs jsou silně vrásčité. Plody často než dozrají, mají současně část plodu zelenou, část žlutou a světle červenou. Barva zralých  plodů je červená. Plody rostou vesměs odděleně,a jsou na silných stopkách, a pokud vytvoříte dobré podmínky můžete dosáhnout dobré výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výraznou a silné aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje až násobí. Chuť plodu vynikne teprve při odeznívání pálivosti, je ovocná a nejblíže má k chuti zralých jablek.

INFINITY taktéž  má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 80 cm, keřík je košatý a pro jeho stability je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda INFINITY je určitě vhodnou odrůdou. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 6 SEMEN

PÁLIVÉ CHILLI TRINIDAD SCORPION BUTCH T/6 SEMEN/

PÁLIVOST:  AŽ 1 463 700 SHU !!!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda TRINIDAD SCORPION BUTCH TAYLOR. Část názvu je odvozena od jména australského pěstitele, který křížením dosáhl této odrůdy.  JE TO OFICIÁLNĚ DRUHÁ NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮDA CHILLI PAPRIČEK a zároveň patří mezi nejmladší vypěstované odrůdy.  Z TRŮNU BYLA SESAZENA ODRŮDOU TRINIDAD SCORPION MORUGA dne, 6. února 2012 při konání 2012 New Mexico Chile Conference pořádaného v Las Cruces, Nové Mexiko. Butch T je křížencem chilli papričky Trinidad Scorpion z karibského souostroví Trinidad a Tobago, a v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou asi 5-6 cm dlouhé a 3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a nepravidelný, charakteristický tvar, jakoby tenčí paprička s ocáskem škorpiona byla srostlá s širší. Barva plodů ve fázi růstu se postupně mění, plody často než dozrají, mají současně část plodu zelenou, část žlutou a světle červenou. Plody jsou v zralosti červené barvy. Rostou  často  po 2-3 kusy vedle sebe na samostatných stopkách  a pokud vytvoříte dobré podmínky) můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výraznou a pronikavé aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje.

TRINIDAD SCORPION BUTCH TAYLOR  má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 90 cm, poměrně dost, zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD SCORPION BUTCH TAYLOR nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 6 SEMEN