• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Lycopersicon lycopersicum

Velmi vyhledávaná odrůda BAJAJA svou oblíbenost zavděčuje tomu, že ji lze pěstovat i v tom nejmenším bytě či balkonu. Tato zakrslá keříková odrůda rajčat typu cherry se řadí mezi velmi rané odrůdy rajčat, doba zraní je 70-80 dnů. Plodí permanentně po celé období, za sezonu z keříku lze posbírat více než 500 rajčátek. Odrůda je vitální a nejsou a odolná k nemocem. Zralé plody mají typický rajčatový tvar, mají krásnou červenou barvu a mají velmi chutnou a pevnou dužinu a jsou ale maličké -  plody váží kolem 10 gramů a jsou oblíbené hlavně mezi dětmi, protože jsou to takové jednohubky.  Chuť mají příjemně nasládlou.

Vytvářejí hrozny, plody nepraskají a nemají tendenci předčasně opadávat.  Zralé plody jsou sytě červené.

Kromě přímé konzumace z keříku do pusy lze použít také jako příloha k jídlům, do salátů, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování. Hodí se také na  zavařování, kdy se zavařuji ještě plně nezralé plody.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 40 cm. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale až od konce května.

Rozestupy: 40 cm x 50 cm

Sběr: červenec až  říjen

Balení 0,1 gramu cca 60 semen