• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Lycopersicon esculentum


*Velmi oblíbená tradiční česká odrůda keříkových rajčat ŠEJK patří mezi stálice na zahradách i balkonech, protože keřík je nízký a má 80 – 90 cm. Výhodou je, že nepotřebuje podporu.   Odrůda má vysokou plodivost, není nutný zástřih. Plod má krásnou, sytě červenou barvu, je velmi chutný,  tvar plodu ke  podlouhle cylindrický. Odrůda se vyznačuje vysokou plodivosti.
Rostlina je dobře odolná vůči rozmarům počasí.  Plod je masitý, pevný s velmi vysokým obsahem velice chutné a bohaté na vitamíny dužiny.
Velikosti plodů se řadí mezi střední tj.  váha plodu je  80-90 gramů. Patří mezi časné odrůdy určené pro venkovní pěstování. Hlavní předností je také to, že je vysoce plodící tj. má velký váhový výnos a také plody jsou tvrdé, takže se nepomačkají.
Plody jsou výborné jak pro přímou konzumaci, tak i pro následné zpracování, jak průmyslové tak i domácí. Lze konzervovat v nálevech, k výrobě protlaku –  kečupu. Sazenice vysazujeme ven po májových mrazících.


Setba: semena do skleníků polovina března až  polovina dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic  přímo do půdy  -  polovina května až polovina června

Rozestupy: 60 cm  x  40 cm
Sběr:   sběr od konce června až do poloviny září
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 0,5 gramu cca 160 semen