• 8 ks
    za 303.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:8 ks
cena:303.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Lycopersicum esculentum mill.

Odrůda rajčat PIRAMMIDE se řadí mezi velmi originální středně rané odrůdy rajčat, doba zraní je 70-90 dnů. Je velmi oblíbena, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, tak i na poli. Odrůda je vitální a odolná k nemocem a nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zralé plody mají typický paprikový tvar, plod je podlouhlý a kuželovitý. Zralé mají krásnou červenou barvu. Jsou dužnaté, pevné, s malým obsahem semen v dužině. Bohatá chuť a příjemné aroma řadí tuto odrůdu spotřebitelé na čelní místa mezi rajčaty. Střední plody dosahuji váhy do 180 gramů.

Lze použít také jako příloha k jídlům, jako salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování. Plátky plodů jsou vhodné ke grilování. S ohledem na tp, že se dobře krájí a dužina drží pohromadě jsou ideální do sendvičů.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 170 - 200 cm a vyžadují podporu. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od počátku března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale až od poloviny května.

Rozestupy: 60 cm x 50 cm

Sběr: červenec až září


Balení 10 semen