• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Pterocarya Fraxinifolia


Strom, kterého semena Vám nabízíme, patří mezi ořechovité a byl v Evropě až do 18. století neznámý. Dnes se vyskytuje velmi ojediněle a vždy je označován jako rarita. Paořech je zejména okrasou zámeckých parků zahrad a v Česku se vyskytuj ojediněle. Je původem z oblasti Kavkazu a severního Iránu.

Je ceněn zejména pro velmi efektní plody, které jsou okřídlené v prvním stádiu mají žluto zelenou barvu a tvoří podlouhlé klasy, které dosahuji délky až 50 centimetrů a vypadají jako visící fáborky!!!

Taktéž listy jsou efektní – jsou lichozpeřené, skládají se z 15 – 25 jednotlivých lístků, celý list dosahuje délky 40 cm. Na jaro jsou listy trávově zelené, postupem léta nabírají sytě zelenou barvu.Strom roste poměrně rychle, dosahuje v našich podmínkách 15- 20 metrů, ojediněle až 30 metrů.

Strom není náročný na půdu, nejvíce vyhovující je hluboká, vlhká půda, která obsahuje hodně živin. Preferuje slunečné stanoviště, pokud strom je dobře zakořeněný lze použít i na mokřejší podloží i na břehy okrasných parkových či zahradních jezírek.

Velkým kladem tohoto stromu je, že v našich podmínkách je plně mrazuvzdorný a bez problémů vydrží mínus do -29°C a nepotřebuje žádnou ochranu!!!

Tato vysoce dekorativní rostlina může být překrásnou ozdobou Vašich zahrad.
Mrazuvzdornádorná - 27°C.

BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 10 SEMEN