Dopravu zajišťuje
Česká pošta
PPL
Zasilkovna.cz
Košík:1 produkt
cena:59.00,- Kč
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Achillea millefolium

*Řebříček je trvalkou, která by měla být v každé zahradě, zejména pokud chcete pěstovat hezkou květinu a zároveň využívat její léčebné účinky. Řebříčky různých barev jsou u nás neoprávněně opomíjenou trvalkou, protože všichni známe pouze jako planě rostoucí, v bílé barvě. Oproti tomu barevné variace působí v trvalkových záhonech velmi dekorativně a lze je použít do smíšených výsadeb a přírodních zahrad. Vysazujeme jej na slunečné stanoviště, do zásadité, hlinito písčité zahradní zeminy. Toleruje i půdy sušší a horší kvality. Je mrazuvzdorný až do - 40°C!!!

*Řebříček je lidově nazýván "bylinný obvaz" pro svoji schopnost zastavit krvácení, mírnit bolest a vyléčit záněty. Kromě léčby poranění je řebříček doporučován pro uklidnění trávicího traktu, léčí zažívací potíže a menstruační bolesti. Dále je doporučován při stresu, nespavosti a úzkostných stavech. Řebříček obsahuje látku "tujon", která účinkuje jako sedativum a přirovnává se k působení marihuany. Řebříček je znám jako léčivá rostlina již po mnoho staletí. Legenda vypráví, že během trojské války zastavil Achilles krvácení u svých vojáků tak, že na rány přiložil listy řebříčku.

*Tato odrůda určitě přinese radost všem pěstitelům, jelikož lze používat jako zahradní okrasnou rostlinu, lze pěstovat na balkoně či terase, lze jej sušit a dělat z něj suché vazby. Dosahuje výšky 40-60 cm a jako řezaná květina ve váze vypadá efektně, zejména v barevných variacích.

*Setba do skleníku: květen až červen, venkovní výsadba předpěstovaných rostlin srpen až září

Květenství: červenec až září
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,3 gramu cca/830 semen/