• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
ROBINIA HISPIDA

*Trnovník srstnatý patří mezi poměrně málo známé odrůdy akátu. Vystupuje jako střední keř nebo malý strom, který je charakteristický překrásnými, růžově fialovými květy s velice příjemnou vůni.Květy jsou 3-5 centimetrů velké a tvoří hrozny dlouhé až 20 cm. Kvete poměrně dlouho, květenství začíná v květnu a končí až v červenci, občas se stává, že kvete i podruhé, a to v srpnu..

*Celá rostlina je pokrytá červenými až tmavě hnědými chloupky, které jsou důvodem názvu rostliny. Rostlina v našich podmínkách dorůstá do výšky 1,5 – 2 metrů Rostlina je využívána jako solitéra nebo skupinová rostlina a v současné době patří mezi unikátní ozdoby zahrad. Výhodou je, že rostlinu lze výborně formovat, neboť velmi dobře snáší zástřih.Taktéž lze použít na bonsaj.

*Vyžaduje slunečné stanoviště nebo polostín, propustnou, spíše písčitou nebo hlinitě písčitou půdu. Nepotřebuje půdu bohatou na živiny. Výborně snáší sucho, nízkou vzdušnou vlhkost a vysoké teploty. Je v našich podmínkách mrazuvzdorná, bez problémů vydrží mínus 20 stupňů C, problém mu nečiní ani sucho či delší přemokření půdy.Plně mrazuvzdorná rostlina.

Balení obsahuje /20 SEMEN/