• 2 ks
    za 82.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Eruca sativa

*Rukola patří mezi stále více oblíbené rostliny a mimo to, že má léčivé účinky se stala součástí mnoha jídel, zejména těch, které nám pomáhají žít zdravěji. Je to jednoletá bylina, bohatě větvená, vysoká 10–60 cm.Plodem je asi 4 cm dlouhá šešule se semeny uspořádanými ve dvou řadách. Semena jsou drobná.Mají velikost kolem 2 mm, hnědou až načervenalou barvu. Kvete malými bílými květy.

*Je hojně pěstovaná jako listová zelenina – do salátů, omáček a polévek, je velmi oblíbená ve středomořské kuchyni. Hodí se i na chleba s máslem či do baget. Je plná vitamínu, určitě by v zimních měsících neměla chybět v našem jídelníčku. Hojně využívaná na pizzu, je součásti řady masitých pokrmů.Je velmi vhodná k zapékané zelenině. Mladé rostlinky v optimální délce 15 cm se sklízejí 6–8 týdnů po zasetí, mají ředkvičkovou chuť. Rukolu je také možné pěstovat podobně jako řeřichu ze semínek na buničité vatě.

*Pokud nemáte vlastní zahrádku, můžete ji pěstovat také v bytě či na balkóně v květináči nebo v truhlíku. Má vysoký obsah vitaminu C, účinky diuretické, upravuje zažívání, je považována za afrodisiakum.Rukola setá je velmi zdravá. Má posilující účinek, čistí krev a zlepšuje zažívání. Dříve se její extrakt používal jako prostředek proti kašli. Rostlina je celá jedlá a ze semen se lisuje olej, který se přidává do hořčice.

Setba: přímo do půdy, březen – duben, pro domácí pěstování výsev je možný kdykoliv v průběhu roku

Rozestupy: souvislé řádky nebo ruční setí na plochu
Sběr: venkovní duben až říjen, doma po celý rok

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,5 gramu cca/270 semen/