• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Lactuca sativa L.

*SALÁT LISTOVÝ ŘÍMSKÝ ODRŮDA LIVIA patří mezi TOTÁLNÍ NOVINKY NA ČESKÉM TRHU a velmi rychle se stává velmi populární odrůdou ze skupiny listových salátů. Bohužel u nás je v obchodech v podstatě nedostupný, a pokud je, tak je velmi drahý. Výborně se hodí pro LETNÍ PĚSTOVÁNÍ, protože je odolná vůči vedru a nevadí ji dlouhá doba slunečního osvitu. Taktéž potřebuje méně zálivky.

*Navíc patří mezi nejhodnotnější saláty jak s ohledem na obsah vitamínů ( 2x více vitamínu C a A než běžné máslové či jiné saláty, obsahuje také vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek jako vápník a železo a další) tak i na chuťové vlastnosti, protože má mnohem jemnější chuť!Tento salát tvoří vysoké, volné seskupení listů, které jsou podlouhlé a připomínají pekingské zelí, jsou však mnohem křehčí. Má rád propustnou hlinito-písčitou zeminu bohatou na živiny a slunečné stanoviště. Pěstuje se na zahradách, lze pěstovat také ve skleníku. Vysazuje se později než běžné druhy salátů.

*Setba: sejeme přímo do půdy od poloviny května
Výsev je možný až do konce června. Po naklíčení a vyrašených prvních 4-6 listech rozsazujeme. Do skleníků semena lze vysévat s dvouměsíčním předstihem než do půdy.

Rozestupy po rozsazení: řady 80 cm - 120 cm od sebe
Sběr: dle výsadby červenec až říjen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků