• 3 ks
    za 70.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:70.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Ipomoea purpurea

Povijnice odrůda SCARLETT O´HARA je vyšlechtěnou odrůdou klasické povijnice nachové. Je to intenzívně rostoucí popínavá rostlina s vinoucími se výhony, které dorůstají do výšky 3 metry a má charakteristické červené květenství. Listy mají tvar srdčitý tvar. Pozor, přes svou krásu povijnice patří mezi jedovaté rostliny.

Od června do prvních přízemních mrazíků kvete krásnými, kalichovitými květy, které nají barevnou variabilitu, tady v případě této odrůdy sytě červenou s bílým středem. Krásné květy téměř o velikosti dlaně se otevírají ráno a večer (nebo v případě, že je pod mrakem), za velkého vedra nebo v případě deště se zavírají.

Tato atraktivní rostlina je ideální pro ozdobu altánů, pěkně se vine po hromosvodu, či plotě, dobře obrůstá připravenou konstrukci, která je umístěna na zahradě a dokáže vytvořit neproniknutelnou zelenou kvetoucí dekoraci. Ideální na sídlištní balkony.


Setba přímo do půdy od konce dubna až do konce června. Výsev do truhlíku nebo přímo do půdy na hloubku kolem 1 – 1,5 cm, do sponu 30 x 20 cm. Vyžaduje prosluněné stanoviště až polostín, oporu pro vydatný růst, lehkou humusovou půdu ( konstrukce, plot) a mírnou zálivku. Možno přihnojit jednou až 2x za 14 dnů běžným hnojivem pro kvetoucí rostliny.

BALENÍ 2 GR /CCA 40 SEMEN/