• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
BLACK PRINCE

*Představujeme Vám další zajímavou a znalci rajčat vyhledávanou odrůdu takzvaných „černých“ tyčových rajčat BLACK PRINCE. V Česku je odrůda nepřílíš známa, ve světě si již získala dobrou pověst. Prapůvod této odrůdy je na daleké Sibiři, v okolí dnešního Irkutska, kde i v tamních podmínkách je úspěšně pěstována. A pokud se dá pěstovat na chladné Sibiří, tak všude.Odrůda je charakteristická krásnou velmi tmavě červenou přecházející v hnědou až načernalou barvou plodů. Plody jsou středně velké, souměrné a dosahuji váhy 150 - 250 gramů.

*Dužina této odrůdy je tmavě červená až hnědo černá. Keře patří mezi středně vysoké – dosahují 160 centimetrů. Plody jsou velmi chutné, šťavnaté, nasládlé a mají vyváženou chuť, což z této odrůdy činí vynikající salátovou odrůdu. S ohledem na váhu plodů keře vyžadují podporu. Pěstitelsky je tato odrůda vhodná zejména pro venkovní pěstování nebo v i v sklenících či fóliovnících.

*Setba: semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena sadíme na sazeničky pro venkovní výsadbu od poloviny března do poloviny dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - polovina května až polovina června. Použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota, dodržujeme teplotní rozpětí 20 - 25°C. Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 50-60 cm x 90-100 cm