• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
HELIANTHUS ANNUS L.

*Slunečnice patří neodmyslitelně do našich zahrad a na balkony, kde jejich jednotlivé druhy jsou příjemným zkrašlením našeho prostředí a tvoří vždy zajímavý kontrast s ostatními rostlinami.Zde Vám nabízíme tu normální, která zkrašlovala vesnické domečky našich babiček a dědečků. Přes to, že existuje řada různých odrůd, mutací a barevných variací, táto je nejkrásnější. Má v sobě tu jednoduchou přírodní krásu. Dorůstá do 2 metrů výšky, má silný, rovný stonek, který se dál nevětví.

*Svou výšku se hodí zejména na záhony, k altánům či k plotu. Tato slunečnice má krásné, velké žluté květy s tmavým středem (nenechte se mást světlým terčem, ten tvoří zbytky sloupků, které když opadnou, odhalí tmavý střed). Květy jsou velké ( průměr květu je do 30 centimetrů) a obsahují mnoooho velkých a chutných semínek. A chutná semínka můžeme konzumovat nebo v zimě nabídnout ptáčkům, pro které jsou tato semínka vydatným zdrojem potravy.

Slunečnice, jak naznačuje jejích název, se květem (do ztěžknutí květu semeny a do zdřevnatění stonku) otáčí za sluncem tj, je heliotropní. Slunečnice jsou také vhodné k řezu a k sušení (ale sušíme pouze mladé květy) Vhodnou kombinací různých výškových odrůd dosáhneme efektu souvislé stěny z dlouze kvetoucími nádhernými květy. Má ráda slunné místo, úrodnou půdu a dobrou zálivku.

Balení/ 100 ks semen/ (10 g).