• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Helianthus annuus dwarf

*Slunečnice patří neodmyslitelně do našich zahrad a na balkony, kde jejich jednotlivé druhy jsou příjemným zkrašlením našeho prostředí a tvoří vždy zajímavý kontrast s ostatními rostlinami Zde Vám nabízíme okrasnou variantu TWILIGHT ZONE, která vyniká svým barevným provedením, kdy od středu je barva hnědo červená a přechází do žluté.Dorůstá do 90 centimetrů výšky, má rovný stonek, který se dál rozvětvuje a na každém rozvětvení vytváří další květy. Svou výšku se hodí zejména na záhony, k altánům či k plotu.


*Květy jsou velké ( průměr květu je do 20 centimetrů) a po dozrání obsahují semínka. Semínka jsou malá, můžete si je uchovat na další rok pro výsadbunebo je nabídnout v zimě ptáčkům, pro které jsou tato semínka vydatným zdrojem potravy.
Slunečnice, jak naznačuje jejích název, se květem (do ztěžknutí květu semeny a do zdřevnatění stonku) otáčí za sluncem tj, je heliotropní. Slunečnice jsou také vhodné k řezu a k sušení (ale sušíme pouze mladé květy) Vhodnou kombinací různých výškových odrůd dosáhneme efektu souvislé stěny z dlouze kvetoucími nádhernými květy. Má ráda slunné místo a dobrou zálivku. Zemina by měla být úrodná a hluboce zkypřená.


Setba: přímo do půdy od dubna do června, možno předpěstovat, v tom případě přesadíme do půdy koncem května
Rozestupy: 30 cm x 50 cm
Květenství: červenec až říjen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 0,5 gramu/cca. 25 semen/