• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Physalis ixocarpa

*Novinkou na českém trhu jsou různé odrůdy a barevné variace tomatilla –mochyně. V Mexiku patří mezi oblíbenou zeleninu a různé odrůdy se bud konzumuji přímo nebo přetvářejí na salsy, gazpacho nebo jinak tepelně upravují k masitým jídlům, nebo se jen tak pojídají s taccos. U fialové odrůdy plody dosahují velikosti menšího rajčete a jsou fialové barvy a jsou umístěné v lampionku, který uschne a uvnitř je dužnatý plod. Rostliny jsou velmi plodné.
v syrovém stavu jsou plody lehce pikantní, při vaření tato chuť se mění v lehce bylinkový chuťový vjem.Často se využívají stejně jako rajčata s tím, že na rozdíl od rajčat se jedná o mnoholeté rostliny. V našich podmínkách pěstujeme jako jednoletky, pokud ovšem je nepěstujeme v truhlíku nebo později ve větší nádobě, která se dá přenést do bezmrazé místnosti s teplotou do +5 stupňů Celsia. Při víceletém pěstování může vyrůst do výšky až 3 metrů, ale dobře snášejí zástřih, takže jsou vhodné do skleníků či do zimních zahrad. Větší rostliny vyžadují podporu.Tomatillo se pěstují stejně jako rajčata,

*Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce květnaJako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).V vytápěných sklenících a zimních zahradách u víceletých rostlin sběr je celoroční.


*Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května, nesmí ale být přízemní mrazíky.

Lze zasít přímo do půdy, ale od konce května.
Rozestupy: 40-50 cm x 70-100 cm
Sběr: srpen, září.