• 3 ks
    za 104.00,- Kč
  • Můj profil
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Rudbeckia hirta syn. Echinacea hirta

Třapatka rudbekie, echinacea okrasná GREEN EYES (zelené oči) patří mezi jednoleté rostliny, které vynikají zejména svou barevností a množstvím kultivarů. Jak naznačuje název – zelené oči, květ rostliny má zelený střed a žlutooranžové plátky Tuto rostlinu Vám nabízíme pro zpestření a zkrášlení zahrad, skalek nebo prostoru před ploty. U této rostliny pokud nedojde k výjimečným zimním podmínkám, tak na příští rok nám vyrostou nové rostlinky ze samo výsevu.

Rostlina vyznačuje hezkým květem, hodí se jako okrasná rostlina do zahrad nebo do vázy. Kvete v  červenci až říjnu a výhony s květy dosahují výšky 60-90 cm, Překrásné a 12-15 cm velké květy přitahuji oči jak svým tvarem, tak i barvou květů. Kvete postupně od července až do října.

Rostlina je nenáročná a dobře prospívá ve většině běžných, zahradních zemin. Půda by měla být raději vzdušná a dostatečně propustná. Vyhovuje ji slunečné až polostíne stanoviště. Dobře snáší sucho. Na konci podzimu seřízneme stonky na cca 15 cm.

Setba: semena do květináčků či do skleníku březen - duben, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy v červnu, venkovní setba semen přímo do půdy od května.

Rozestupy: 30 cm x 50 cm

Balení 0,3 gramů cca /280 semen/