• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Laurus nobilis

*Vavřín vznešený (Laurus nobilis) je každému známý jako bobkový list. Je to stálezelený keřík, který pochází ze západní Malé Asie. Ve starověkém Řecku byly považovány keře vavřínu za posvátné a užívaly se v chrámech jako omamný prostředek. Pár větévek vložených pod polštář mělo navodit krásné sny a dokonce uchránit před úderem blesku.
Vavřínový keř byl zasvěcen bohu lékařství Aeskulapovi. Ve starém Římě byl vavřín rostlinou, která byla schopna přinášet štěstí a bohatství a věřili v jeho ochranu před zlými silami. Vavřínové věnce byly znamením slávy, císaři a vítězové na Olympijských hrách byli korunováni vavřínovým věncem.

*U nás dorůstá do výšky maximálně 1,5 metru, v místech přírodního výskytu až 8 metrů a je dlouhověký - dožívá více než 300 let. Má tuhé, kožovité listy, které jsou používány jako koření. Kvete na jaře drobnými, velmi hezkými světle žlutými květy, ze kterých se mohou na podzim vyvinout tmavě fialové až černé bobule.Rostlina má ráda slunečné stanoviště. Vavřín vyžaduje každoroční přesazování do většího květináče. Při přesazování je nutné dbát na to, aby se neporušily kořeny. Dobře se tvaruje řezem. Vavřín by měl přezimovat na světlém místě při pokojové teplotě nebo v chladnějších prostorech (nejméně 10°C) a při omezené zálivce.Na půdu není vavřín náročný a snáší dobře i vápenaté půdy. Vyzrálé starší keře snesou i krátké 5stupňové, někdy i vyšší mrazy.

Balení obsahuje /2 semena/