• je prázdný
    za 0.00,- Kč
  • Můj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
Brassica oleracea L.

*Červené hlávkové zelí odrůda GRANITA patří mezi rané odrůdy s rychlým růstem, kdy doba mezi výsevem a sklizni je 75-90 dnů. Vyznačuje se intenzívně červenou až purpurovou barvou, kulatou, tvrdou, jak již název naznačuje, hlavou, která je tvrdá již ve fázi časného rozvoje. Průměr hlavy se pohybuj v rozpětí 12 – 17 cm, váha se pohybuje v rozmezí 1 – 2 kg. Košťál je velmi krátký.Hlava je kompaktní, patří rozměrově mezi menší. Její výraznou předností je to, že hlávka nepraská, tudíž se zelí neznehodnocuje. Odrůda GRANITA patří mezi kvalitativně nejlepší odrůdy červeného zelí a hlavy lze dlouho uchovávat bez jakékoliv konzervace se zachováním chuťových vlastností.

*Červené zelí má trochu pikantnější chuť než zelí bílé a má velmi významné místo v české kuchyni. Používá se jak v čerstvém stavu, tak i tepelně upravované. Červené zelí je významným zdrojem vitamínů (E, K, B1, B2, B6, C,), řadu minerálů a zdraví prospěšných prvků (sodík, draslík, magnezium, vápník, železo, zinek, fluor, fosfor, chlor, jod), dále karoteny, biotin a kyselinu pantenovou.Červené zelí vyžaduje slunečné stanoviště, středně těžkou, humusovou půdu (neutrální až zásaditou), která je bohatá na živiny. Půda by mela být dostatečně vlhká.

*Setba do skleníku březen duben (ideální teplota pro klíčení je 15-20 stupňů C), výsadba předpěstovaných rostlin (když má rostlina rozvinuté listeny a jeden pravý list) od poloviny května

Setba přímo do půdy: od počátku května
Rozestupy: 50 cm x 50 - 60 cm
Sběr: červenec až září

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,5 gramu cca/135 semen/