Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Origanum vulgare

*Dobromysl nebo také oregano patří stejně jako majoránka do čeledi hluchavkovitých a je používaná nejen jako dochucovací prostředek, ale zejména jako vytrvalá bylina s léčivými účinky.Sklízíme, jakmile jsou rostliny asi 15 cm vysoké. Dobromysl kvete počátkem léta. Nejlepší doba ke sklizni lístků na sušení je tehdy, kdy už jsou vidět poupata, ale ještě nerozkvetla. V červenci nebo v srpnu se nať seřezává nad zemí, nejlépe těsně před polednem, kdy obsahuje nejvíce silic. Suší se ve stínu nebo při umělém sušení s teplotou do 40 °C.

*Je nejlepší, když se používá čerstvě nařezaná, lze skladovat v ledničce nebo celé stonky ve sklenici s vodou. Sušíme tak, že zavěsíme svazky dobromysle na teplém, vzdušném místě. Neotrhávat lístky ze stonků. Vlastnosti oregana zachováte déle, pokud budete skladovat celé stonky ve skleněných nádobách na tmavém místě. Lístečky se odstraňují ze stonků až těsně před použitím.
Nať dobromyslu obsahuje asi 0,4% silice (hlavně thymol a karvakrol) a takéi 8% tříslovin, hořčinu, tanin, těkavý olej a další látky.Silice v droze obsažená uvolňuje křeče při kašli, působí desinfekčně, usnadňuje odkašlávání, působí protizánětlivě na sliznice, upravuje trávení, zvyšuje vylučování žluče, uklidňuje.

Setba: přímo do půdy od dubna až do konce května,
Rozestupy: 40 cm x 20 -25 cm
Květenství: konec června až září

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,5 gramu cca/1100 semen/