• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Giant buschel lagenaria siceraria

Super rarita, která se na našem trhu vyskytuje jen velmi málo, spíše vůbec  - Giant Bushel lagenaria sicenaria – bušlová tykev. Tyto africké tykve jsou velké kulaté tykve, které mají pro nás využití nikoliv pro dužinu ( v Africe se zpracovává a konzumuje), ale pro hrubo stěnou slupku, která je velmi pevná a která zdřevnatí ve velmi pevný materiál. Slouží zejména pro výrobu uměleckých předmětů, jako jsou bubínky, nádoby, na výrobu okrasných a stylových květináčů či velice praktických pelíšků pro domácí zvířata, jako jsou kočky, menší psi a další. Pro zdobení lze využít řadu uměleckých technik.

Standardně dosahují hmotnosti kolem 20 kg, při dobrých podmínkách mohou vážit až 40 kg a jsou velmi veliké.

Pěstování:

Bushel tykev potřebuje dlouhou vegetační dobu asi 120 dnů, takže je nutné začít předpěstováním doma v chladnějších klimatických podmínkách. Semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Semena je možno předtím namočit do vody na 24 hodin.  Klíčí v teplotách od 15 do 22 stupňů C. Po naklíčení ponecháme cca tři až čtyři týdny růst doma

(ve skleníku), jakmile se dostatečně oteplí, se vysadí ven. Sazenice mohou být vysazeny ven, až už nehrozí nebezpečí mrazíků, doporučujeme polovinu června. Rostliny v květináčích je třeba zvykat na venkovní podmínky, takže nejdříve umístíme květináče do stínu, pak postupně polostínu a pak až vysadíme do země na plné slunce.

Sadíme do kopečků cca 10 cm vysokých, podloží by měla tvořit dobře propustná půda kompostového typu. Do kopečku umístíme 1- 2 sazenice, s ohledem na prostor by měly kopečky být ve sponu 200 cm x 150 cm. Pokud chceme pěkné plody, tak malé plody podložíme slámou nebo polystyrenem, aby nedošlo k zahnití. Hnojíme 1x za měsíc. Rostlinu necháme vinout po zemi, pokud budeme pěstovat jako popínavou, tak plody jsou menší a stává se, že pod svoji váhou upadnou.

Balení 5 semen