Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Hibiscus acetosella

Ibišky paří mezí keřovité rostliny, které díky svým pěkným  květům patří do bytu či každé okrasné zahrady. Tento druh pochází s Asie s Afriky.  Hibiscus acetosella lze do bytu jen a jen doporučit, protože je menší a velmi dobře snáší suchý vzduch.

Odrůda Acetosella Red Shield vydrží teploty maximálně do mínus 1 stupňů C, proto je vhodná k domácímu pěstování a k letnímu slunění na zahradě či balkoně. Pokud chceme pěstovat venku, v květináči, tak před příchodem mrazíků přeneseme do místnosti s minimální teplotou 12 stupňů C. Rostlina  dorůstá výšky 100 cm a šířky kolem 40-50 cm.

Listy raší poměrně pozdě, nicméně pak rostou rychle a keř je obalen mladými, purpurově kaštanovými listy, které postupně nabírají tmavě fialově zelenou až červeně černou barvu s odstíny mědi. Květy této barevné variace jsou světle červené a dosahují velikosti 7-10 centimetrů. Doba květenství je kolem 3 měsíců – od července do října. Mladé keře kvetou již prvním rokem – 12 – 16 týdnů po vyklíčení!
Běžné hnojení ukončíme koncem srpna, protože nové výhonky pak nestačí dostatečně zdřevnatět. Jinak se jedná o nenáročnou rostlinu, která přinese mnoho radostí a množství květů potěší každé oči.


Klíčení semen: před výsevem namočíme semena na 24 hodin v teplé vodě kolem 28°- 32° C, vodu pravidelně co 10-12 hodin obměňujeme na čerstvou, teplou vodu. Klíčíme v miskách nebo květináčích v rašelině smíchané s kompostem v poměru 1:1. Optimální je  pH 5,8 - 6,8. Semínka lehce (tak 1 mm) přikryjeme sporadicky zeminou, semínka by měla prosvítat substrátem. Nádobu přikryjeme sklem, občasně rosíme, pozor na přemokření, mohlo by dojít k uhnití semen. Rostliny lépe klíčí ve tmě, proto dáme na teplé tmavé místo a rostliny5denně kontrolujeme.  Udržujeme optimální teploty pro klíčení, tj . 22-27 ° C, týká se to teploty substrátu. Rostlinu přesazujeme, až kmínek začne dřevnatět, což je kolem 5-6 týdnů od vyklíčení. Klíčení obvykle trvá 15 až 30 dnů.

Balení 10 semen