• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Cucurbita maxima

Horká novinka na českém trhu dýně Marina di Chioggia! V Itálii jedná z nejvíce uznávaných a pěstovaných odrůd. Jedná se o velmi starou a tradiční italskou odrůdu původem z okolí Benátek a je považována za královnu italských dýní. Perfektní odrůda pro zahradníky.

Jedná se o pozdní odrůdu (doba vegetace 130 dnů), která má plody dosahující váhy 4-5 kilogramů. Charakterizuje se výjimečnou strukturou slupky, která má netradiční modro zelenou barvu a špička plodu je podobná dýním označovaným jako turecký turban. V plné zralosti se barva slupky mění na zeleno šedou.

Dužina této odrůdy je výjimečně chutná, sladká a masitá. Dužina má hladkou texturu a je žluto oranžová. Pro své chuťové vlastnosti je doceňována všemi špičkovými kuchaři po celém světě, kteří vědí, že táto odrůda je dokonalá pro přípravu chutných polévek, dezertů a koláčů. Dýni možno péct nebo dusit přímo ve slupce. V Itálii se používá také na výrobu dýňových noků, dýňového rizotta a ravioli. Kromě potravinářského využití je vhodná jako efektní dekorace.

Je velice zdravá s ohledem na vysoký obsah provitamínu A (beta karoten), také obsahuje vysoké množství vápníku a fosforu.

Nesporným kladem této odrůdy je také fakt, že ji lze dlouhodobě skladovat.

Nepotřebuje chemický postřik, pěstování je velmi jednoduché, ale vyžaduje dostatek vlahy (nikoliv přemokřenou půdu) a půdu bohatou na živiny. Výborně se této odrůdě daří na slunečném místě.

Jedná se o celosvětově uznávanou odrůdu.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od konce května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme každé semeno zvlášť. Nejčastějším důvodem pro špatné klíčení je nízká nebo nerovnoměrná teplota půdy ve spojení s příliš mnoho vlhkosti, proto doporučujeme naklíčení doma a výsadbu do skleníku či ven až v době, kdy je dostatečně teplo. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 18 do 25 stupňů C.

Rozestupy: 120 cm x 120 cm

Sběr: začátek září až konec listopadu, dle výsevu a zraní

Balení 5 semen