• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Brassica oleracea L var. gemmifera

*Kapusta růžičková odrůda CASIOPEA patří mezi nové odrůdy na českém trhu. Jedná se o středně pozdní odrůdu (je určena pro podzimní sběr, ale zle sklízet až do ledna, v době, kdy je sníh), která se charakterizuje velkým vzrůstem (výška rostliny až 1 metr) a vysokou plodivosti.
Plodí na dlouhém stonku hodně malých hlaviček kapusty, které jsou 2 – 6 cm veliké. S ohledem na možnost pozdního sběru patří mezi odrůdy, které nám poskytnou řadu cenných vitamínů a mikroelementů v období, kdy žádná jiná čerstva zelenina již na zahradě není dostupná.

*Růžičková kapusta patří díky vysokému obsahu proteinů, minerálních látek a vlákniny mezi nejzdravější košťálovité plodiny vůbec. Její růžičky jsou vyhledávanou pochoutkou, velmi dobře chutnají uvařené hlavičky polité máslem. Sklízí se pozdě na podzim a v zimě, rostliny jsou chráněny proti mrazu svými listy. Pro pěstování jsou nejvhodnější středně těžké hlinité humózní půdy, dobře zásobené živinami. Vyžaduje dostatek živin v půdě a vydatnou zálivku, zvláště koncem léta.


*Setba do skleníku počátkem dubna až květen, výsadba předpěstovaných rostlin od poloviny června, setba přímo do půdy od konce dubna až do poloviny července

Rozestupy: 50 cm x 60 cm
Sběr: od října do ledna, dle výsevu
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 2 gramy cca/540 semen/