• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
650 g

COCO-GRUNT

LISOVANÉ KOKOSOVÉ PODLOŽÍ

BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 650 GRAMŮ LISOVANÉHO KOKOSOVÉHO VLÁKNA, ZE KTERÉHO  PO NAVLHČENÍ VODOU ZÍSKÁTE 6-7 LITRŮ KVALITNÍHO PODLOŽÍ PRO PĚSTOVÁNÍ ROSTLIN

Představujeme Vám COCO-GRUNT, kokosové vlákno, které je 100% přírodním produktem, který způsobuje lepší rozvoj rostlin. Tento výrobek z kokosového vlákna tvoří miliony mikroskopických, houbovatých vláken z kokosového ořechu. Díky ideálnímu kapilárnímu systému dochází k rovnoměrnému rozložení vody v substrátu a zachování vlhkosti. Vysoká pórovatost zároveň umožňuje dobrý přístup vzduchu do celého objemu substrátu. Vytvoření takových podmínek umožňuje velmi dobrý rozvoj kořenového systému a tím pádem vydatně prospívá vzrůstu nadzemních části rostliny.

Coco-grunt má nespornou výhodu v tom, že jeho pH je neutrální tj. 6,0. Výborně se v něm při zálivce ukládají minerální látky a hnojiva, kterými obohacujeme podloží a zároveň vynikající schopnost předání kořenovému systému rostlin. Jako 100% přírodní materiál pocházející ze Srí Lanky (Ceylon) neobsahuje žádné škodlivé látky či chemikálie. Jelikož různé druhy rostliny mají v jednotlivých ročních obdobích různé nároky na hnojiva, tak pro získání maximálního efektu kombinace kokosového vlákna a hnojení je nutno s aplikací hnojiv přihlédnout k požadavkům jednotlivých druhů rostlin.

Použití: použijeme místo klasické zeminy pro květiny, rašelinové zeminy či zahradní zeminy. Kokosový substrát je určen pro všechny zelené i kvetoucí rostliny. Tudíž lze použít pro květináčové, balkonové, zahradní či jakékoliv rostliny, které chceme před výsadbou na zahradu předpěstovat. Taktéž lze míchat s jinými typy podloží pro zlepšení jejich struktury. Nedoporučujeme pouze pro pěstování kapradin.

Příprava podloží je velmi jednoduchá – slisovanou briketu kokosového vlákna zalijeme 4 litry studené nebo vlažné vody. Coco-grunt během 15 – 20 minut vodu vstřebá a vytvoří tak 6 – 7 litrů kvalitního podloží. Následně podloží promícháme. Nic víc není třeba dělat!

Vlákno v lisované podobě zabere velmi málo místa, je vždy k dispozici a nemusíme jej míchat s vodou celé najednou, ale dle potřeby. Skladujeme v suchém a tmavém místě, ideální teplota je do 20 stupňů C.