• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:

NOVOZÉLANDSKÝ LEN ZELENÝ PRUHOVANÝ /10 semen/

NOVOZÉLANDSKÝ LEN ZELENÝ PRUHOVANÝ /10 semen/
Kód produktu
ke188
39.00,- KčCena
nedostupné
Phormium Tenax Variegata

Novozélandský len jak již název naznačuje, pochází až z Nového Zélandu. Vzácná okrasná tráva jako je novozélandský len se výtečně hodí ke zkrášlení jakéhokoli interiéru či exteriéru.

Tato varianta má krásné zelené listy, které jsou pruhované a lemované pruhy bílé, krémové až žluté barvy dorůstají délky přes metr. Nejkrásnějšího barevného vzhledu dosahuje při umístění na slunečném místě.

Pokud se budeme o rostlinu dobře starat, může i v našich podmínkách dosáhnout efektních, až 3 metrů vysokých květinových trsů. Dobře vynikne na zahradě jako samostatný a efektní solitér

Rostlina se výborně hodí jako dekorace k palmám, k bambusům a přinese do interiéru či exteriéru exotický nádech. V létě tento len vykvete nádhernými květy červeně oranžových odstínů. Novozélandský len je snadný na pěstování. Snáší jak suchý vzduch tak i vlhko.

Nejvíce se mu daří na světlém prosluněném stanovišti, ale spokojí se i s polostínem. Může být vysazen trvale i venku, v zimě, zejména v největších mrazech ale doporučujeme svázat listy a chránit chvojím nebo textilií. Mrazuvzdornost je uváděna kolem -20 °C, při zateplení více, v nádobách mohou promrznout kořeny. Pokud pěstujeme v nádobě, na zimu jej raději přeneseme do chladné místnosti (do 10 stupňů C), opatrně se zimní zálivkou. Mladé rostliny pro jistotu přezimujeme v chladné místnosti s teplotou  5 - 10 stupňů C. Len snáší i návětrná místa. Co ale nemá rád, je přemokření, proto dobrá drenáž je základem pro pěstování této efektní a nenáročné rostliny.  Preferuje úrodnou, vlhkou a provzdušněnou půdu (s dobrou drenáži).

Balení /10 semen/