Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
VALENCIA

*Představujeme Vám jednu z barevně velmi vydařených odrůd rajčat VALENCIA původem z USA. Je, charakteristická svou krásnou pomerančovou barvou. Zralým plodům zůstává sytě oranžová barva, takže připomínají jak vzhledem, váhou tak i velikostí barvou větší pomeranč. Dužina této odrůdy je oranžová barvy. Keříky patří mezi středně vysoké – dosahují 150 cm a vyžadují s ohledem na množství a velikost plodů podporu. Plody jsou velmi chutné, šťavnaté, sladko kyselé,vyloženě lahůdkové, váží kolem 400 gramů. Odrůda má málo semen a hodně dužiny.Odrůda se řadí mezi BEEFSTEAK TOMATO

*Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících ale hlavně pokud máte větší kontejner, tak se dají pěstovat i na terase či balkonu! Odrůda je velice oblíbenou pro svůj bohatý výnos, výjimečnou aromatickou chuť - je z nich výborná šťáva, lehce nasládlou chuť a velmi široké a praktické využití: rajčara se dobře se krájejí, ideální pro přímá konzumaci, součást salátů, nakládání do různých nálevů, tepelné zpracování či jiná konzervace. Výborné na omáčky! Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).


*Setba: semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena sadíme na sazeničky pro venkovní výsadbu od poloviny března do poloviny dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - polovina května až polovina června. Použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota, dodržujeme teplotní rozpětí 20 - 25°C. Semena sejeme na hloubku 1 cm.

Rozestupy: 50-60 cm x 90-100 cm