Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 50 000 – 100 000 SHU

Capsicum frutescens
PÁLIVOST:  50 000 – 100 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda BIRD´S EYE. Patří mezi hodně pálivé druhy červených chilli papriček. Tento druh pro svou pálivost si vysloužil přezdívku, "africký ďábel." Snadno jej lze pěstovat jako trvalku, ale vyžaduje udržování vyšších teplot, protože se jedná o tropickou odrůdu. Odrůda BIRD´S EYE  chilli mohou být použity v přípravě mnoha jídel zejména v indické a portugalské kuchyni, nebo lze použít jako substitut papriček Habanero, protože mají obdobnou chuť, ale jsou méně pálivé než Habanero. Vynikající doplněk pro marinády nebo omáčky na steaky nebo kuřecí maso.

Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm, má velké množství plodů, plody jsou podlouhlé, do 7 cm. Rostlina má ráda slunečné stanoviště.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a  karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a  jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 18 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů.

Pozor, rostlina vyžaduje vyšší teploty pro pěstování, doporučujeme pěstovat doma a vystavovat ven pouze v plném létě. Při dodržení teplot může být jako trvalka. Po shození listů a klidovém období vyraší znova zelené listy a opětovně plodí. Vyžaduji slunné stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 50 cm a plody dosahují 6 cm.

BALENÍ 10 SEMEN