Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 1000 – 5 000 SHU

PÁLIVOST:  1000 – 5 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda CALORO. Caloro vypadá jako Hot Banana chilli

Je to dobře rostoucí, středně vysoká kompaktní rostlina s poměrně velkým výnosem a co je důležité, s vysokou odolností vůči chorobám. Patří mezi mírně pálivé odrůdy.  Lusky jsou kuželovitého tvaru mírně pálivé, hrubostěné a jsou o 10 cm od 5 cm. Odrůda získává v Česku stále více příznivců, protože je velmi dobře použitelná do  čerstvých zeleninových salátu, k přimému požití  nebo v teplých jídlech.  A to jak plněné, pečené nebo jako součást rajčatových jídel, se kterými se skvěle doplňují, zejména pokud chceme, aby jídlo bylo lehce pikantní.
CALORO patří v zahraničí mezi populární chilli papričky. Lusky jsou asi 10  cm dlouhé a 5 cm široké. Poblano má vegetační období  80-90  dnů a patří mezi teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 70 cm, výjimečně až 80 cm, má velké

plody, lusky mají tlustou stěnu ovoce a dozrávají ze zelené barvy na žlutou až lehce červenou.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U odrůd JALORO doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 80 cm a plody dosahují 12 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN