Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 50 000 – 100 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  50 000 – 100 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda CHILTEPIN  (používa se i název TEPIN), která je jednou z nejstarších známých odrůd, která stále roste ve volné přírodě v Mexiku a patří mezi původní divoké chilli. Chiltepin se nazývá "matkou všech chili papričky". Je v rodokmenu  téměř všech dnešních domestikovaných chilli papriček. Má velmi malé kulaté papričky, které mají pouze průměr 0,6 až 0,8 cm, které jsou velmi pálivé a na keříku je jich velmi mnoho. Pálivost plodů při konzumaci  je intenzivní, ale není dlouhodobá na rozdíl od mnoha jiných chilli papriček, které mají pomalejší a trvalejší efekt.

Keře rostliny jsou poměrně velké a mohou dosáhnout až 70 cm, lze je přezimovat – pokud se Vám to podaří, tak další sezonu rostlina má mnohém více plodů.

Plod je kulatý, pevný, lesklý na povrchu hladký, roste vzhůru. Odrůda má delší, až 100 dnů vegetační období a patří mezi teplomilné papričky. Pokud chcete podstatně zvýšit pikantnost a pálivost jídla, tak je to vhodná odrůda.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 70 cm,  po přezimování až 90 cm, produkuje mnoho malých  pálivých papriček, které postupně  mění barvu  od zelené do červené, zralé plody jsou sytě červené barvy.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U odrůd habanero, doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN