Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 20 000 až 40 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:   20 000  až  40 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda HUNGARIAN HOT YELLOW WAX. Tato  odrůda původem z Maďarska patří mezi hojně pěstované odrůdy, dobře se ji daří v našich klimatických podmínkách. Chuťově vynikající paprika.

Zpracování: studená kuchyně, zavařeniny a hlavně tato mírně až středně  pálivá  paprika je vhodná jako universální chilli paprika do zeleninových pokrmů od leča přes plněné lusky po pyré příměs k domácímu kečupu. Nejlepší je pro venkovní pěstování- tady doporučujeme závětrné, teplé a slunečné místo  nebo ve sklenicích, lze pěstovat v květináči nebo truhlíku na balkonu či terase.

Odrůda vytváří  keř s masivními plody, které se používají čerstvé i zavařené. Má tvar běžné sladké papriky, ovšem chutí je výjimečná, protože sladkost je doprovázena decentní pálivosti. Díky nebývalé velikosti i masivní stěně je velice žádanou odrůdou z řad chilli paprik. Každý plod pálí jinak, takže pálivost odrůdy je velmi variabilní. Ideální k pojídání začerstva.

Odrůda vytváří plody až 15 cm dlouhé, 5 cm široké.

HUNGARIAN HOT YELLOW WAX má kolem 80  dnů dlouhé vegetační období a patří mezi  odolné papričky s menšími nároky na pěstování. Možno pěstovat i venku, na teplém a slunečném místě.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm, výjimečně až 100 cm, má velké plody, zralé plody jsou žluté barvy. Celkově vypadá jako zvětšené Jalapeňo. Rostlina rychle nasazuje větve, které ke konci roku sílí a dřevnatí. Při nasazování plodů rostlinu vyvážeme (zejména když chceme ponechat velké množství plodů) nebo provedeme zaštipování. Příliš zatížené větve se lámou. Dozrává do žluté barvy.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 20 - 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Nejvíce ji vyhovuje prohnojená humózní půda, která je vzdušná a dostatečně vlhká. Odrůdu doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 100 cm a plody dosahují 15 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN