Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
CaPÁLIVOST: 1000 – 1 500 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  1000 – 1 500 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda MULATO ISLEŇO, která má svůj původ v Mexiku. Je mírně pikantní, proto je též vhodná k přímé konzumaci. Své využití má i k přípravě pokrmů, na sušení i na nakládání. Je velmi atraktivní černou barvou plodu a pikantní chutí sušené papričky, která připomíná chuť čokolády s lékořicí s příměsí třešní.  MULATO ISLEŇO  najde díky nižší pálivosti široké uplatnění v české kuchyni.  A to jak plněné, pečené nebo jako součást rajčatových jídel, se kterými se skvěle doplňují. Je výborná na saláty. Tam kde vám chybí jemně pikantní chuť a přitom chcete masitou sladkou papriku, zvolte MULATO ISLEŇO . Populární jsou také v sušené podobě.

MULATO ISLEŇO  patří mezi hojně využívané odrůdy. Lusky jsou asi 7-9  cm dlouhé a 4 cm široké. Poblano má vegetační období  85-100  dnů a patří mezi teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm, ale vyroste i 120 cm. Potřebuje prostor do šířky, proto je nutno sadit ve větším sponu.  Dozrává z tmavě zelené po černozelenou barvu. Má lesklou slupku a středně silnou stěnu. Nepálí téměř vůbec nebo jenom trochu u stopky. Má výraznou zeleninovou chuť papriky. Vzhledem k velikosti a váze plodů má Mulato Isleňo slabší stonky. Větve přílišně obsypané paprikami se  snadno se lámou, proto doporučujeme rostliny vyvazovat a včas vyštipovat přebytečné větve. Dobře plodí i na méně úrodné půdě.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena před výsevem doporučujeme namočit ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U odrůd Mulato Isleňo, doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 9 cm.

BALENÍ 10 SEMEN