Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:6 ks
cena:178.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 40 000 – 50 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST: 40 000 – 50 000 SHU

Představujeme Vám jednu z nejpopulárnějších CHILLI papriček, odrůdu SATANS KISS (satanův polibek)Rostlina dorůstá do výšky kolem 50-100 cm, má velké množství plodů, plody jsou kolem 3- 4 cm. Rostlina má ráda slunečné stanoviště. Jako středně pikantní je velmi vhodná do guláše, na pikantnější pizzu a další jídla zejména z asijské kuchyně.
Lusky jsou vhodné k sušení a zavařování, po zpracování ztrácí část své pálivosti. Esteticky je to rostlina vhodná k oživení okenních parapetů.


Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.
Doba klíčení semen je 10 - 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny.

Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů.

Lze je pěstovat po celý rok, pokud je chceme pěstovat venku, tak můžeme, ale musíme předpěstovat a vysadit ven v polovině června a přesazujeme rostliny 10-15 cm vysoké.

BALENÍ /10 SEMEN/