Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
PÁLIVOST: 8 000 – 22 000 SHU

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  8 000 – 22 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda SERRANO TAMPIQUENO. Tato odrůda papriček pravděpodobně pochází z hor v severním Mexiku. Papričky jsou aromatické a štiplavé. Papriky Serrano jsou pálivější než Jalapeňo. Lusky zrají postupně a nerovnoměrně.

Keře rostliny patří mezi střední a dosáhnutí výšky 50 – 70 cm, občasně i větší. Plod je pevný, lesklý na povrchu hladký, plod je do zaoblené špičky. Velikost plodu je kolem6 cm délky, do 2 cm šířky. SERRANO TAMPIQUENO má delší, až 85 dnů vegetační období a patří mezi teplomilné papričky.


Papriky jsou pálivé bez ohledu na barvu. Plodí mnoho malých pálivých papriček, je jich až 50 na jednom keříku. Plody postupně mění barvu od zelené, přes oranžovou do červené, zralé plody jsou sytě červené barvy. Papriky jsou skvělé pro chilli omáčkou, salsa, nakládané pálivé papriky a pro většinu receptů, kde potřebujeme chilli papričky. Dobře se suší.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena před výsevem doporučujeme namočit ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.

Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U většiny odrůd doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN